Visitors Counter

This_MonthThis_Month4223
All_DaysAll_Days10166

Czym żywią się rośliny?

a959W szkole uczą nas, że związkami potasu, azotu, fosforu, magnezu i wieloma innymi. I jest to prawda, ale nie pełna. Ponieważ rośliny żywią się dokładnie tym samym co my. Nie znaczy to, że kapusta siada przy stole, bierze nóż i widelec i wsuwa schabowego z kapustą, bo również i my, gdy jemy schabowego z kapustą to tak naprawdę go nie jemy. Gdybyśmy zważyli kupkę, którą robimy i jedzenie, które jemy, to różnica jest tak nieznaczna, że można by pomyśleć, że wydalamy wszystko, co jemy. I rzeczywiście tak jest.

Po co więc jemy?

Otóż my nie żywimy się jedzeniem, tylko energią, którą nasz układ pokarmowy z jedzenia wytwarza. Czyli najogólniej rzecz biorąc żywimy się plazmą.

A mechanizm ten wygląda tak, że: po spożyciu posiłku przedostaje się on do żołądka. A w żołądku, jak wiemy, jest kwas solny i to o dużym stężeniu (ph pomiędzy 1, a 2). Czyli proces, jaki zachodzi jest analogiczny do tego, co dzieje się w naszych słoikach gdy produkujemy gansy z jedzenia. Możemy rozdrobniony pokarm zalać mocną zasadę, lub kwasem. W obydwu przypadkach otrzymamy gans, czyli proces przemiany materii w energię, który w tej fazie staje się gazem w stanie monoatomowym, określanym jako czwarty stan materii.

Jak wiemy w przyrodzie bez przerwy zachodzi zjawisko przemiany materii w energię i energii w materię i właśnie mechanizm powstawania gansów to końcowa faza procesu przemiany materii w energię. Można powiedzieć, że pod względem energetycznym gans jest na naszej planecie elementem o największym potencjale energetycznym.

Gans to nasze paliwo, to siła powodująca wzrost i rozwój roślin, to siła napędzająca wszelkiego rodzaju życie.

Gans to również potencjał kreujacy właściwy skład naszej gleby i kształtowanie się złóż naturalnych na naszej planecie.

Zarówno nasze ciała, jak i ciała roślin zbudowane są z gansów.

Ale wróćmy do naszego procesu odżywiania się. Czym różni się pobieranie pokarmu przez ludzi i zwierzęta, od pobierania pokarmu przez rośliny?

Różni się tylko jedną rzeczą: ludzie i zwierzęta posiadają żołądek, a rośliny nie. A to powoduje, że my potrzebujemy ten żołądek napełnić, a rośliny nie muszą.

Jak więc one jedzą jeśli nie mają żołądka?

Otóż żołądkiem roślin jest cała przyroda.

Jak już wiemy, nie żywimy się materią, tylko energią, czyli gansami, które wytwarzamy w naszych żołądkach. A rośliny pobierają gansy bezpośredno ze środowiska.

A skąd biorą się gansy w środowisku. Co je wytwarza?

Dokładnie wszystko:

Wszelki rozpad materii taki jak: korodujące metale, czy rozkład, substancji organicznych. W naturalnych warunkach wszelkie powodzie, pożary, zmiany temperatur, to procesy tworzenia się gansów. A oprócz tego liście roślin pobierają z atmosfery aminokwasy, co tworzy swoisty nanocoating na ich powierzchni. A jak zapewne pamiętamy z naszych eksperymentów, że gdy mamy blachę pokrytą warstwą nano, to możemy stworzyć interakcje pól w połączeniu z innymi metalami i produkować różne gansy. I również ten mechanizm wykorzystują rośliny do generowania swojego pożywnienia.

To czy jest sens dawać nawóz roślinom?

Tak, ale tylko naturalny. Taki nawóz posiada pełne spektrum minerałów, a będąc w stanie rozkładu generuje energię, czyli gansy, które są dla roślin pokarmem.

Sztuczne nawozy, natomiast, wyjaławiają ziemię i powodują, że roślina nie otrzymuje pełnego balansu energii. Zwłaszcza jest to nie korzystne gdy stosujemy takie nawozy do upraw roślin, które spożywamy. Taki przykłodowo ogórek może pięknie wyglądać i być większy od innych, ale jeśli został wyhodowany na trzech czy czterech minerałach, to jego wartość odżywcza dla naszego organizmu jest bliska zeru.

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze.

Komentarze obsługiwane przez CComment