Czym żywią się rośliny?

a959W szkole uczą nas, że związkami potasu, azotu, fosforu, magnezu i wieloma innymi. I jest to prawda, ale nie pełna. Ponieważ rośliny żywią się dokładnie tym samym co my. Nie znaczy to, że kapusta siada przy stole, bierze nóż i widelec i wsuwa schabowego z kapustą, bo również i my, gdy jemy schabowego z kapustą to tak naprawdę go nie jemy. Gdybyśmy zważyli kupkę, którą robimy i jedzenie, które jemy, to różnica jest tak nieznaczna, że można by pomyśleć, że wydalamy wszystko, co jemy. I rzeczywiście tak jest.

Po co więc jemy?

Otóż my nie żywimy się jedzeniem, tylko energią, którą nasz układ pokarmowy z jedzenia wytwarza. Czyli najogólniej rzecz biorąc żywimy się plazmą.

A mechanizm ten wygląda tak, że: po spożyciu posiłku przedostaje się on do żołądka. A w żołądku, jak wiemy, jest kwas solny i to o dużym stężeniu (ph pomiędzy 1, a 2). Czyli proces, jaki zachodzi jest analogiczny do tego, co dzieje się w naszych słoikach gdy produkujemy gansy z jedzenia. Możemy rozdrobniony pokarm zalać mocną zasadę, lub kwasem. W obydwu przypadkach otrzymamy gans, czyli proces przemiany materii w energię, który w tej fazie staje się gazem w stanie monoatomowym, określanym jako czwarty stan materii.

Jak wiemy w przyrodzie bez przerwy zachodzi zjawisko przemiany materii w energię i energii w materię i właśnie mechanizm powstawania gansów to końcowa faza procesu przemiany materii w energię. Można powiedzieć, że pod względem energetycznym gans jest na naszej planecie elementem o największym potencjale energetycznym.

Gans to nasze paliwo, to siła powodująca wzrost i rozwój roślin, to siła napędzająca wszelkiego rodzaju życie.

Gans to również potencjał kreujacy właściwy skład naszej gleby i kształtowanie się złóż naturalnych na naszej planecie.

Zarówno nasze ciała, jak i ciała roślin zbudowane są z gansów.

Ale wróćmy do naszego procesu odżywiania się. Czym różni się pobieranie pokarmu przez ludzi i zwierzęta, od pobierania pokarmu przez rośliny?

Różni się tylko jedną rzeczą: ludzie i zwierzęta posiadają żołądek, a rośliny nie. A to powoduje, że my potrzebujemy ten żołądek napełnić, a rośliny nie muszą.

Jak więc one jedzą jeśli nie mają żołądka?

Otóż żołądkiem roślin jest cała przyroda.

Jak już wiemy, nie żywimy się materią, tylko energią, czyli gansami, które wytwarzamy w naszych żołądkach. A rośliny pobierają gansy bezpośredno ze środowiska.

A skąd biorą się gansy w środowisku. Co je wytwarza?

Dokładnie wszystko:

Wszelki rozpad materii taki jak: korodujące metale, czy rozkład, substancji organicznych. W naturalnych warunkach wszelkie powodzie, pożary, zmiany temperatur, to procesy tworzenia się gansów. A oprócz tego liście roślin pobierają z atmosfery aminokwasy, co tworzy swoisty nanocoating na ich powierzchni. A jak zapewne pamiętamy z naszych eksperymentów, że gdy mamy blachę pokrytą warstwą nano, to możemy stworzyć interakcje pól w połączeniu z innymi metalami i produkować różne gansy. I również ten mechanizm wykorzystują rośliny do generowania swojego pożywnienia.

To czy jest sens dawać nawóz roślinom?

Tak, ale tylko naturalny. Taki nawóz posiada pełne spektrum minerałów, a będąc w stanie rozkładu generuje energię, czyli gansy, które są dla roślin pokarmem.

Sztuczne nawozy, natomiast, wyjaławiają ziemię i powodują, że roślina nie otrzymuje pełnego balansu energii. Zwłaszcza jest to nie korzystne gdy stosujemy takie nawozy do upraw roślin, które spożywamy. Taki przykłodowo ogórek może pięknie wyglądać i być większy od innych, ale jeśli został wyhodowany na trzech czy czterech minerałach, to jego wartość odżywcza dla naszego organizmu jest bliska zeru.