Proste mydło z CO2 - przpis

Skład:

• 300 gram mleka owsianego zrobionego na WODZIE PLASMOWEJ CO2
  • 135 gram NAOH sody kaustycznej
  • 800 gram oliwy z oliwek ( są dwa rodzaje z pierwszego tłoczenia i z wytłoków oliwek - do mydła wystarczy z wytłoków)
  • 200 gram oleju kokosowego
  • łyżka cukru-piana
  • łyżeczka soli-twardość
  • węgiel aktywny- dla koloru i olejki eteryczne wedle uznania

Używamy wyłącznie emaliowanych plastikowych i szklanych naczyń oraz

narzędzi, rękawice, okulary, fartuch, długie rękawy i  spodnie - to oczywiście musowe przy produkcji i ocet na ewentualne pryśnięcia, ale tylko na blaty i ubranie, do skóry najlepsza bieżąca woda.

Na sam koniec wlewamy oleje eteryczne i wsypujemy węgiel aktywny wcześniej rozdrobniony w moździerzu, można tez dodać zioła zmielone w młynku ale uwaga-olejki "betonują" mydło dlatego zaraz po dodaniu ich przekładamy, przelewamy masę do wcześniej wyłożonych forem papierem pergaminowym lub silikonowych wtedy bez papieru - mydło powinno jakiś czas zostać w formie do stwardnienia, nie Bedzie ono za twarde ponieważ jest z oliwy zrobione a te na kamień sie nie zrobi. Na drugi dzień jeśli konsystencja stwardnienia jest zwarta kroimy i przekładamy papierem lub gazeta i odkładamy do leżakowania na 3-4 tygodni w suchym i spokojnym miejscu. pozdrawiam i sukcesów PLASMATYCZNO-pianowych życzę ;)

Krem balsam PLASMOWY CO2 do każdej skóry!!!

• masło shea 1,5 grama
  • masło kakaowe 1 gram
  • witamina E 5 kropli
  • emulgator 4 gramy
  • WODA PLASMOWA CO2- 30ml wrzątek!

Podgrzewamy wszystkie tłuszcze w kąpieli wodnej-miska w misce aż sie połączą i rozpuszcza na koniec emulgator i witamina E również dołączam ;) kiedy wszystko mamy płynne dodajemy WODE PLASMOWA CO2 i energicznie mieszamy aż powstanie lekko białawą kremowa konsystencja. Teraz jeszcze zapachu eterycznego kilka kropli 5 do 10 i wszystko przekładamy do szklanego słoika i trzymamy w lodówce - należy zużyć w ciągu 7-10 dni gdyż krem jest bez konserwantu. Pozdrawiam i życzę wspaniałych doznań przy nakładaniu "KREMU PLASMOWEGO"