Mydło oliwkowe z CO2 - przepis

20562055_10209884166036500_331845908_n (1).jpgSkład:

- 300 gram mleka owsianego zrobionego na WODZIE PLASMOWEJ CO2

- 135 gram NAOH sody kaustycznej

- 800 gram oliwy z oliwek ( są dwa rodzaje z pierwszego tłoczenia i z wytłoków oliwek - do mydła wystarczy z wytłoków)

- 200 gram oleju kokosowego

- łyżka cukru-piana

- łyżeczka soli-twardość

- węgiel aktywny- dla koloru i olejki eteryczne wedle uznania

Używamy wyłącznie emaliowanych plastikowych i szklanych naczyń oraz narzędzi, rękawice, okulary, fartuch, długie rękawy i  spodnie - to oczywiście

musowe przy produkcji i ocet na ewentualne pryśnięcia, ale tylko na blaty i ubranie, do skóry najlepsza bieżąca woda.

Na sam koniec wlewamy oleje eteryczne i wsypujemy węgiel aktywny wcześniej rozdrobniony w moździerzu, można tez dodać zioła zmielone w młynku ale uwaga-olejki "betonują" mydło dlatego zaraz po dodaniu ich przekładamy, przelewamy masę do wcześniej wyłożonych forem papierem pergaminowym lub silikonowych wtedy bez papieru - mydło powinno jakiś czas zostać w formie do stwardnienia, nie Bedzie ono za twarde ponieważ jest z oliwy zrobione a te na kamień sie nie zrobi. Na drugi dzień jeśli konsystencja stwardnienia jest zwarta kroimy i przekładamy papierem lub gazeta i odkładamy do leżakowania na 3-4 tygodni w suchym i spokojnym miejscu.