Visitors Counter

18154
TodayToday49
YesterdayYesterday124
This_WeekThis_Week415
This_MonthThis_Month2013
All_DaysAll_Days18154

Mydlana Miłość!


 ozdoba1.png

Proces mydlenia z użyciem wody plazmowej nie różni się niczym od konwencjonalnego mydlenia, niczym oprócz tego, że wodę desylowaną zastępujemy wodą plazmową znad gansów (ja na razie używamy do tego celu wody po CO2). W planach jeszcze inne wody, zgodnie z potrzebą. Wody gansowe zgodnie z wiedzą, którą przekazał nam Dr. Keshe wzmacniają pola, a za tem wzmacniają właściwości pielęgnacyjne, czy lecznicze 

logmydłągansmydeł w zależności od potrzeby.

W tym dziale, opowiem moją drogę w nadzieji, że zainspiruje to ciebie, natomiast cały proces mydlarski, rodzaje metod w szerszym zakresie opiszę w przyszłości.

Niemniej jednak na podstawie tego artykułu, już można będzie zacząć swoją przygodę.

W pierwszej kolejności jednak proszę o zapoznanie sie z całym tekstem, aby było bezpiecznie.

Zachęcam też do zgłębiania wiedzy na własną rękę.

Opisując jednak moją drogę, zacznę jednak od początku :-)

Długo zbierałam się do zrobienia mojego pierwszego mydła, oj długo, a złożyło się na to kilka powodów.

Jak mi sie wtedy wydawało, musiałam nabrać pewności i odwagi, bo temat wydawał mi się trudny i że nie podołam. Z uwagi że z chemią w szkole miałam złe wspomnienia. 

Kiedy jednak przez wiele tygodni teoretycznie zgłębiłam temat, do tego kiedy obejrzałam

w jednym z polskich nauk -  film, który przygotował kolega na podstawie swoich doświadczeń mydlarskich, następnie koleżanka pochwaliła się swoimi mydełkami postanowiłam spróbować.

Jak się okazało, że nic bardziej mylnego niż strach, bo po pierwszym mydełku nabrałam wiatru w żagle i złapałam bakcyla i stało się pasją i ciągle ją rozwijam, ale moich doświadczeń nie zamierzam trzymać dla siebie i w ramach naszego wspólnego miejsca czyli tu na stronie w ramach "Kultury plazmy", w miarę możliwości bedę się dzielić.

W tym miejscu chcę podziękować koledze, który cierpliwie tłumaczył mi na początku elementy procesu mydlarskiego i koleżance, która na spotkaniu poszukiwaczy wiedzy podzieliła się swoim warsztatem i doświadczeniami oraz entuzjazmem, co pozwoliło mi nabrać odwagi.

Materiały- jeden można znaleźć starszy plazma czat 07.06.2016 Gans Mydło

.be">https://www.youtube.com/watch?         

i nowsze dzielenie się wiedzą  tutaj, o mydle i kremach KSW PL 65 z 16.03.2017  23.03.2017

o mydle i od 1:06:44 do 1:22:41  o mydle potasowym od 2:32:20 do 3:08:15

o bransoletkach wężykowych i opaskach też KSW 69 z z 23.03.2017 od 2:03:40 do 2:31:41

Dziękuję za to serdecznie, tym bardziej, że autorzy materiałów dzielą się bezwarunkowo :-)

Zaczynając swoją przygodę w pierwszej kolejności postanowiłam skorzystać z gotowego przepisu, jednak okazało się że ze zgromadzonych składników brakuje mi  masła kakaowego, co z kolei spowodowało, że odważyłam się zmodyfikować przepis.

Postanowiłam zmodyfikować swój upatrzony (ze względu na skład  czyli zawartość tłuszczów) przepis  z użyciem kalkulatora mydlanego, który wtedy był dostępny. Niestety na dzień dzisiejszy już nie jest dostępny (storna nie działa).

Ale nie ma się co martwić są inne i jeden z nich Wam polecę razem z opisem użytkowania :-)

Kalkulator mydlany dostępny na tej stronie tutaj

Dla ułatwienia dla osób które nie znają angielskiego zamieszczam tłumaczenie nazw tłuszczów  w pliku  tutaj

Chciałam żeby przepis na pierwsze mydełko plazmowe z woskiem pszczelim, bo  takowy posiadałam organiczny nieoczyszczony  jeszcze z czasu gdy robiłam swojego pierwszego Healt pena z jego użyciem, jak to w tamtym czasie było opisywane (bo wosk pszczeli jest naturalnym gansem).

Ja wtedy nie miałam jeszcze swoich gansów- nawet tych podstawowych, dopiero zaczynałam swoją  a w ramach swojego procesu nauki technologii plazmowej którą nam Dr Keshe bezwarunkowo pokazuje, a grupa Pięknych Ludzi  poszukiwaczy wiedzy i Nauczycieli z  Kfssi  przekazuje I z tym zapasem wosku i zebranymi tłuszczami zmodyfikowałam przepis na ten poniżej  

Nie masz uprawnień, aby dodawać komentarze.

Komentarze obsługiwane przez CComment

© 2017 Strona Studentów KFSSI PL