Visitors Counter

14700
TodayToday1
YesterdayYesterday208
This_WeekThis_Week726
This_MonthThis_Month3153
All_DaysAll_Days14700

Mydlana Miłość!


 ozdoba1.png

Proces mydlenia z użyciem wody plazmowej nie różni się niczym od konwencjonalnego mydlenia, niczym oprócz tego, że wodę desylowaną zastępujemy wodą plazmową znad gansów (ja na razie używamy do tego celu wody po CO2). W planach jeszcze inne wody, zgodnie z potrzebą. Wody gansowe zgodnie z wiedzą, którą przekazał nam Dr. Keshe wzmacniają pola, a za tem wzmacniają właściwości pielęgnacyjne, czy lecznicze 

logmydłągansmydeł w zależności od potrzeby.

W tym dziale, opowiem moją drogę w nadzieji, że zainspiruje to ciebie, natomiast cały proces mydlarski, rodzaje metod w szerszym zakresie opiszę w przyszłości.

Niemniej jednak na podstawie tego artykułu, już można będzie zacząć swoją przygodę.

W pierwszej kolejności jednak proszę o zapoznanie sie z całym tekstem, aby było bezpiecznie.

Zachęcam też do zgłębiania wiedzy na własną rękę.

Opisując jednak moją drogę, zacznę jednak od początku :-)

Długo zbierałam się do zrobienia mojego pierwszego mydła, oj długo, a złożyło się na to kilka powodów.

Jak mi sie wtedy wydawało, musiałam nabrać pewności i odwagi, bo temat wydawał mi się trudny i że nie podołam. Z uwagi że z chemią w szkole miałam złe wspomnienia. 

Kiedy jednak przez wiele tygodni teoretycznie zgłębiłam temat, do tego kiedy obejrzałam

w jednym z polskich nauk -  film, który przygotował kolega na podstawie swoich doświadczeń mydlarskich, następnie koleżanka pochwaliła się swoimi mydełkami postanowiłam spróbować.

Jak się okazało, że nic bardziej mylnego niż strach, bo po pierwszym mydełku nabrałam wiatru w żagle i złapałam bakcyla i stało się pasją i ciągle ją rozwijam, ale moich doświadczeń nie zamierzam trzymać dla siebie i w ramach naszego wspólnego miejsca czyli tu na stronie w ramach "Kultury plazmy", w miarę możliwości bedę się dzielić.

W tym miejscu chcę podziękować koledze, który cierpliwie tłumaczył mi na początku elementy procesu mydlarskiego i koleżance, która na spotkaniu poszukiwaczy wiedzy podzieliła się swoim warsztatem i doświadczeniami oraz entuzjazmem, co pozwoliło mi nabrać odwagi.

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Mydełko plasmowe poszukiwaczki wiedzy

W nagraniu KSW PL 65 z 1.03.2017  Poszukiwaczka wiedzy dzieli się doświadczeniem ze swojego warsztatu mydlarsko kosmetycznego nagranie tutaj od 1:06:44 do 1:22:41  

W ramach dodania do wiedzy i uzupełnienia wczorajszej prezentacji poszukiwaczki wiedzy- udostępniamy Wam jej receptę na produkcję mydła plazmowego oraz kremu.

Serdecznie dziękujemy za dodanie do wiedzy oraz za wspaniałą prezentację.

Zapraszamy oczywiście wszystkich do dzielenia się wiedzą dotyczącą wykorzystania i zastosowania Technologii Plazmowej w waszym życiu :-)

"Mydło PLASMOWE CO2

skład:

 • 300 gram mleka owsianego zrobionego na WODZIE PLASMOWEJ CO2

 • 135 gram NAOH sody kaustycznej

 • 800 gram oliwy z oliwek ( są dwa rodzaje z pierwszego tłoczenia i z wytłoków oliwek - do mydła wystarczy z wytłoków)

 • 200 gram oleju kokosowego

 • łyżka cukru-piana

 • łyżeczka soli-twardość

 • węgiel aktywny- dla koloru i olejki eteryczne wedle uznania

Używamy wyłącznie emaliowanych plastikowych i szklanych naczyń oraz narzędzi, rękawice, okulary, fartuch, długie rękawy i  spodnie - to oczywiście musowe przy produkcji i ocet na ewentualne pryśnięcia, ale tylko na blaty i ubranie, do skóry najlepsza bieżąca woda.

Na początku przygotowujemy ług. Do mleka owsianego które zostało zrobione na WODZIE PLASMOWEJ CO2 dodajemy, sól, cukier-czekamy aż sie rozpuszcza wtedy NAOH (wodorotlenek sodu czysty do analiz najlepiej) - szybko mieszając i odstawiamy najlepiej na zewnątrz by ostygło i opary ustały, cała czynność powinno sie robić na dworze, balkonie lub w przewiewnym pomieszczeniu. Po pewnym czasie powstaje glut-masa, następnie do garnka wlewany wodę i na garnek stawiamy miskę plastikowa- tzw. kąpiel wodna-do miski wkładamy olej kokosowy i wlewamy oliwę z oliwek, powoli podgrzewamy. Oleje powinny mieć temp.40-45 stopni a ług 40 stopni, kiedy oleje sie zagrzeją dodajemy powoli glut owsiany miksując wszystko ręcznym Blenderem - żyrafą bardzo powoli z przerwami aż sie wszystko polaczy na gładka masę, całość podgrzewamy utrzymując stalą temperaturę 40-45 stopni przez około 30-40 minut juz nie miksując tylko mieszając co jakiś czas- przez cały czas powinno być otwarte okno dość szeroko by nie wdychać szkodliwych oparów!!!

Na sam koniec wlewamy oleje eteryczne i wsypujemy węgiel aktywny wcześniej rozdrobniony w moździerzu, można tez dodać zioła zmielone w młynku ale uwaga-olejki "betonują" mydło dlatego zaraz po dodaniu ich przekładamy, przelewamy masę do wcześniej wyłożonych forem papierem pergaminowym lub silikonowych wtedy bez papieru - mydło powinno jakiś czas zostać w formie do stwardnienia, nie Bedzie ono za twarde ponieważ jest z oliwy zrobione a te na kamień sie nie zrobi. Na drugi dzień jeśli konsystencja stwardnienia jest zwarta kroimy i przekładamy papierem lub gazeta i odkładamy do leżakowania na 3-4 tygodni w suchym i spokojnym miejscu. pozdrawiam i sukcesów PLASMATYCZNO-pianowych życzę ;) 

Krem balsam PLASMOWY CO2 do każdej skóry!!!

 • masło shea 1,5 grama

 • masło kakaowe 1 gram

 • witamina E 5 kropli

 • emulgator 4 gramy

 • WODA PLASMOWA CO2- 30ml wrzątek!

Podgrzewamy wszystkie tłuszcze w kąpieli wodnej-miska w misce aż sie połączą i rozpuszcza na koniec emulgator i witamina E również dołączam ;) kiedy wszystko mamy płynne dodajemy WODE PLASMOWA CO2 i energicznie mieszamy aż powstanie lekko białawą kremowa konsystencja. Teraz jeszcze zapachu eterycznego kilka kropli 5 do 10 i wszystko przekładamy do szklanego słoika i trzymamy w lodówce - należy zużyć w ciągu 7-10 dni gdyż krem jest bez konserwantu. Pozdrawiam i życzę wspaniałych doznań przy nakładaniu  kremu PLASMOWEGO ;)

Zespół KFSSI Polska 

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Mydło oliwkowe z CO2 - przepis

 20562055_10209884166036500_331845908_n (1).jpgSkład:

- 300 gram mleka owsianego zrobionego na WODZIE PLASMOWEJ CO2

- 135 gram NAOH sody kaustycznej

- 800 gram oliwy z oliwek ( są dwa rodzaje z pierwszego tłoczenia i z wytłoków oliwek - do mydła wystarczy z wytłoków)

- 200 gram oleju kokosowego

- łyżka cukru-piana

- łyżeczka soli-twardość

- węgiel aktywny- dla koloru i olejki eteryczne wedle uznania

Używamy wyłącznie emaliowanych plastikowych i szklanych naczyń oraz narzędzi, rękawice, okulary, fartuch, długie rękawy i  spodnie - to oczywiście

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Proste mydło z CO2 - przpis

Skład:

 • 300 gram mleka owsianego zrobionego na WODZIE PLASMOWEJ CO2
 • 135 gram NAOH sody kaustycznej
 • 800 gram oliwy z oliwek ( są dwa rodzaje z pierwszego tłoczenia i z wytłoków oliwek - do mydła wystarczy z wytłoków)
 • 200 gram oleju kokosowego
 • łyżka cukru-piana
 • łyżeczka soli-twardość
 • węgiel aktywny- dla koloru i olejki eteryczne wedle uznania

Używamy wyłącznie emaliowanych plastikowych i szklanych naczyń oraz

Napisz komentarz (0 Komentarzy)

Podkategorie

© 2017 Strona Studentów KFSSI PL